Minu arvamus – Bridges restoran Amsterdamis

Täpselt nii palju kui mulle meeldib reisides tänavatoitu nautida, meeldib mulle ka end üles lüüa, tõeliselt kena kleit selga panna ning mõnda vingesse restorani minna. Oma sünnipäeva otsustasin eriti uhkelt tähistada ja külastasin ühe sõbraga Bridges restorani Amsterdamis.

Mis teeb selle restorani eriliseks, on see, et sellele on omistatud ka üks Michelini täheke, nii et ilmselgelt olid ootused kõrged. Õnneks ei pidanud pettuma. Otsustasime tellida kuuekäigulise degustatsioonimenüü. Seal on olemas ka a´la carte menüü, ent esimene kord sellises kohas käies tahaks saada parima maitseelamuse ja reeglina on degustatsioonimenüü sedavõrd hästi kombineeritud, et see on parim valik.

Mida me siis sõime?

Esimene käik oli õrnalt suitsutatud skumbria (sprotikreem oli seejuures kõige huvitavam lisand). Gamba (krevetiroog – mmmmmm!) oli teine käik, sellele järgnes marineeritud tursakala (shiitake seente ja kimchi’ga), siis millefeuille (kui peaks valima, siis see meeldis kõige vähem), siis ribid sparglite, kartulikreemi ja ülimaitsva sellerikastmega. Lõpetuseks pähklikook kirsibeseega. Selliselt kirjeldades tundub see üsna üheülbaline, ent palun uskuge mind kui ma ütlen, et viis keele alla! Ma lihtsalt proovisin keskenduda iga suutäie nautimisele, mitte sellele, mis sõnadega seda hiljem kirjeldada.
Enne oma õhtusööki käisime läbi ka Bridges BarBistro külje pealt, kus on eraldi baar suurepäraste kokteilidega. Kuna ma olen džinni fänn, valisin kokteili New Orleans Gin Fizz ja sõber valis endale Lychee Bellini, mis oli vist ka kõige kallim variant. Igal juhul olid kokteilid maitsvad, värsked ja oskuslikult tehtud ning sobisid ideaalselt selleks, et end õhtusöögiks sobivasse meeleollu viia. Tuleb välja, et paljud ei tea selle baarinurga olemasolust, nii et kes kavatseb minna – jätke meelde!

Natuke veel

Michelini tärne ei jagata ainult hea toidu eest. Tähekese saamiseks on vaja rohkemat. Kuigi ma lugesin Tripadvisorist, et osadel oli probleeme ülbe ja mitte eriti tähelepaneliku teenindusega, siis meie teenindaja oli tipptasemel. Ta teadis täpselt, millal tulla, mida öelda ja kuidas meiega suhelda.

Lisaks sellele, et toit maitses suurepäraselt, oli see ka asjatundlikult garneeritud ja esitletud. Iga serveering oli valitud vastavalt roale ning ideaalseks täienduseks saadavale maitseelamusele. Sama saab öelda ka restorani disaini kohta. Esmapilgul võib jääda mulje, et see on suvaline lounge aga kui hakata täpsemalt silmitsema, on kõik saavutatud teatud lohaka elegantsiga ning mitte miski ei ole oma kohta kogemata leidnud.

Kindlasti soovitaksin Bridges restorani külastada. Jah, tegu pole just kõige odavama kohaga ent Bridges ei olegi mõeldud igapäevaseks lõunatamiseks. Küll sobib see aga mõneks eriliseks puhuks, kui soovid tähistada ja seda tähistamist ka veel mitme aasta pärast naeratus näol meenutada.