Järgmine sihtpunkt: New York!

USA on see üks koht, kuhu ma veel pole jõudnud aga nüüd, lõpuks ometi, on mul piletid ostetud, ESTA tehtud, majutus broneeritud ja minek kindel. Aga kuhu ma siis lähen? USA on ju suur ja lai!

New York, New York

Muidugi New York ehk Suur Õun ehk maailma üks vingeimana tunduvaid linnasid. Tänu erinevatele telesarjadele ja filmidele on mul tunne nagu oleksin seal juba mustmiljon korda käinud, ent ma ei jõua ära oodata, et päriselt ka sealsetel tänavatel hulkuda, Times Square’i imelist tuledesära nautida ja kindlasti mõne pilvelõhkuja otsa ronida. Ära ei saa unustada ka söögikogemust. Lisaks turistikatele ja vaatamisväärsustele on mu telefoni kogunenud juba paras nimekiri erinevatest restoranidest, baaridest ja kohvikutest mida kahe nädala jooksul külastada tahaksin. Mõnda neist tutvustan ka teile:

Dunkin’ Donuts on kõigile teada ja kuigi ma olen suuuuuuur sõõrikute fänn, siis USAs ma nende ketti külastada ei plaani. Selle asemel on plaani võetud Daily Provisionsi uksest sisse astumine, sest just nemad peaksid pakkuma NYC’i parimaid sõõrikuid.

Teine magusafännides huvi tekitav koht peaks olema The Cinnamon Snail. Varasemalt olevat selle tabamine omaette seiklus olnud, kuid nüüd peaks neil Penn Station’is püsiv koht olema, nii et lähen uurin selle järgi. Kuigi ma pole taimetoitlane ega vegan, siis miks mitte proovida kohta, mis on just veganite südamed võitnud. Maitseelamus seegi!

Kohvikukraami ja tänavatoitu

Brooklyni linnaosas leidsin aga soovituse külastada sellist kohta nagu Olmsted. Nime poolest ei midagi erilist, ent tundub selline natuke hipsterik koht, kus kasvatatakse ise erinevat rohelist kraami, mida ka toitu tehes kasutatakse.

Tänavatoidust rääkides, paljud soovitavad sellist toidukäru nagu The Halal Guys. Idamaise päritoluga ja väidetavalt üks esimesi tänavatoidu pakkujaid New Yorkis. Nende pakutava toidu parim osa peaks olema valge ja punane kaste. Eks ma annan teada kui käidud ja maitstud. See on 53. tänaval, nii et suhteliselt kesklinnas ja saan seal vähemalt korra ära käia. Kui mitte kaks.

Red Hook Lobster Pound on järgmine tänavatoit, mida tahaks proovida. Merivähk tänaval! Külmalt või soojalt, majoneesi või võiga. No kujutate ette, et Eestis sellist asja pakutaks? Tõeline eksootika!
Kuna New Yorgis on selline hunnik pilvelõhkujaid, on seal ka korralik hunnik katusebaare. Milline neist aga valida? Pärast päris pikka uurmistööd olen leidnud kaks huvitavat varianti. Esiteks Ophelia, mis asub Beekman Tower’i otsas ja mis ei ole just Manhattanil, kuid see-eest pakub imelist vaadet Manhattanile. Plussiks ka 1920. aastate kujundus. Teiseks The Cantor Roof Garden Bar at The Met, mis ei ole nüüd kõige odavam koht, sest seal kehtib lausa sissepääsutasu (kuna ma ei ole kohalik, siis on see 25$) aga võimalus nautida vaadet üle Central Parki ja maitsta tõeliselt originaalseid kokteile, on loodetavasti oma hinda väärt.

Mida ma aga veel otsin, on üks tõeliselt hea burgeri koht, nii et kellel on omast kogemusest soovitusi, ärge hoidke seda endale! Sheering is caring!